Franz Beckenbauer 31 Ekim 2004 05 Haziran 2006
Klose, Ballack ve Pele'yi
Korkutanlar
____


Münih'teki Basın Merkezinde gazetecilerle yaptığımız sohbette bana Dünya Kupasına hazırlık devresinde ne kadar yorulduğumu sordular.
Tabii ki çok yorulduk ve gerildik ama bunların şu an hiçbir önemi yok, çünkü bunun başarmanın verdiği mutluluk bütün yorgunluğunun kat be kat üstünde.

Organizasyon Komitesi olarak şunu söyleyebilirim ki, bütün çalışma arkadaşlarım en üstün gayretlerini gösterip hazırlandılar ve şimdi hepimiz kupanın başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Her geçen gün üstümüzdeki baskı artsa da, özellikle ligler kapandıktan sonra hazırlıklarımız daha kolay olmaya başladı.

Değişik ülkelerden harika futbolcuların katılacağı bu Dünya Kupası benim futbolla ilgili umutlarımı arttırıyor.
Şu anda heyecanla 9 Haziran'daki Almanya-Kosta Rika arasındaki futbol partisini bekliyor bütün dünya.

Benim Kulübüm olan Bayern Münih beklendiği gibi bu sene 20. keredir Bundesliga şampiyonu oldu.
İlk devrenin sonunda elde ettiği 10 puanlık farka rağmen sene sonunda bir parça zorlandı ama mutlu sona ulaşmayı bildi.
Bu sene alman Ligi çok da zevkli geçmedi maalesef.

Hamburg bazı sıkıntılar yaşadı ve Werder Bremen sene başında yaşadığı krizi atlatamadı.
Bugünlerde Alman Futbolunda Miroslav Klose rüzgarı esiyor. İki ayağını, kafasını ve hızını çok iyi kullanabilen Klose Almanya'nın en büyük umutlarından biri olacak bu kupada.

Bu senenin ses getiren bir diğer futbolcusu ise 29 yaşındaki Michael Ballack. Felix Magath'ın direktifleriyle çok verimli bir sezon geçiren Ballack önümüzdeki sene Real Madrid mi yoksa Chelsea mi derken sonunda Michael Ballack Abrahamovich'in takımına transfer oldu.
Seneye ona da yeni takımında başarılar dilerim.
Almanya'nın da bu kupada Ballack'a çok ihtiyacı var. Onun yönlendirmesiyle takım gruplarda çıkıp üst turları zorlayabilir.

Bir çeyrek final, hatta yarı final neden olmasın? Almanların büyük çoğunluğu bu takıma şüpheyle baksa da benim umudum var.
Benim yakın arkadaşım Pele bu kupada Brezilya adına çok korktuğunu söylüyor. Herkesin Brezilya'yı favori göstermesi onu korkutan neden. Bildiğiniz gibi böyle turnuvalarda genelde favorilerin başına umulmadık tatsızlıklar gelir. Ama futbolunda güzel yanı bu değil mi?

Pele gibi bir futbol tanrısı bile ortaya çıkacak sonuçları bilemiyor ve merak ediyor.


Dünya Kupası Özel Ana Sayfa,

Koh Samui Dünyanın En Güzel 10 Adasından BiriFranz Beckenbauer

 

 

 

Ersin Otazc

 

 
 

 

Please disregard the text below, it is intended for the Internet Spiders/Robots Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , futbolcular, antrenorler, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK siteleri,Turkish Football, Turkish players, football, trainers, football, coaches, Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK, Bjk Istanbul Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocalar1, futbol adamlar1, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbolu ve Fatih Terim, imparator fatih terim, liderler,Gündüz Tekin Onay, fatih terim, lider, ersun yanal, fatih terim, levent bıçakcı, Orduspor ve Eskişehirspor, sporda şiddet, şiddeti kçrüklüyenler, Raşit Çetiner ve Miadı Dolanlar, Ümit Milli Takım, Şampiyonlar Ligi Finali Bilet Aranıyor, Jose Mario Santos Mourinho Felix,Jose Mourinho,portekiz futbolu, üsküdar anadolu, spor kulüpleri, soner hoca, Şike Araştırma Komisyonu ve Dayak Olayı, Dayakçı Hoca Yılmaz Vural, Araştırma Komisyonu, Jose Mourinho, Alex Ferguson,Nihat Kahveci, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ,Ersun Yanal ve Aykut Kocaman Hoca, cafer aydın, İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği , İlhan Cavcav ve Teşvik Primi, levent bıçakcı, teşvik primi, tesvik primi, sike, şike, ... ; Şike ve Futbol, fikri sağlar, Federasyon, UEFA 2004 kriterleri,Tolga Seyhan, Atay Aktuğ, Ömer sarı, Nevzat Şakar, Trabzonspor,Dünya Futbolu, Volkan, Tuncay Şanlı, Kemal Aslan, İbrahim Toroman , Selçuk, Hamit Altıntop, Fatih Sonkaya