Hilmi Topaloğlu ve Son Röportaj
17.01.2003
15:00_________________

Tekinoktay: Müzik Dünyasında yeteneği olmasına karşın başarıyı yakalayamamış bir çok yetenek bulunurken, sizin menajerliğinizi üstlendiğiniz üstlendiğiniz kişilerin peş peşe müzik piyasasında son derece önemli yerlere gelişlerinin sırrı ne ?
Bu yetenekleri nasıl ortaya çıkarıyorsunuz ?

Hilmi Topaloğlu: Tabi ki biz bir yere getiriyorsak zaten o insanda yetenek vardır.Fakat biz bu görünmeyen gizli yetenekleri ortaya çıkartıyoruz. Benim yeteneğim de bunu görebilmem.

Tekinoktay: Yoğun iş temponuz arasında bile futbol hayatınızda son derece önemli yer tutuyor.Futbol sizin için ne ifade ediyor? Gençliğinizde aktif olarak futbol veya başka bir spor dalıyla ilgilendiniz mi ?
Hilmi Topaloğlu: Futbolu çok seviyorum.Benim hobim.Gençliğimde Sakaryaspor'da oynadım.Sakatlığım nedeniyle bırakmak zorunda kaldım.

Tekinoktay: Beşiktaş Alt Yapısında görev aldığınız uzun sürede beğendiğiniz futbolcular kimlerdi ?
Hilmi Topaloğlu:Beğenipte komite olarak Alt Yapıya kazandırdığımız futbolcular sırasıyla Nihat Kahveci,Yasin Sülün, İlhan Şahin, Ali Cansun ve birde Oğlum Okan Topaloğlu :)

Tekinoktay: Sizce sanat dünyasının yıldızları ile mi yoksa futbol dünyasının yıldızlarıyla mı uğraşmak daha zor ?
Hilmi Topaloğlu: Hepsini kendisine göre zorlukları var .Eğer mukayese edersem yarı yarıya diyebilirim.


Tekinoktay: Siz bir kulüp başkanı olsaydınız alt yapıya ne gibi projeler uygulatırdınız ?
Hilmi Topaloğlu:Futboldan çok iyi anlayan yeni hocalar, psikologlar, fizyoterapistler, doktorlar ve İngilizce hocaları getirirdim.Ayrıca beslenmelerine ve dinlenmelerine önem verir ; yemekhane, yüzme havuzu, basketbol ve kondisyon merkezleri kurardım.

Tekinoktay: Avrupa'da alt yapılar için teknik adam seçimini en deneyimli antrenörler arasından yapıldığını biliyoruz.Sizde deneyimli antrenörlerden birini son derece geniş imkanlar ile alt yapınızın başına getirir miydiniz ?
Hilmi Topaloğlu:: Alt yapıya Fatih Terim'i getirirdim.

Tekinoktay:Geçen sezon şike söylentileri ve tartışmaları DGM kayıtlarına kadar geçti hatta konuşulursa Milli Takımın uçağı kalkmaza kadar vardı.Ne dersiniz Türkiye'de şike var mı ?
Hilmi Topaloğlu: Kulüpler şikeyi kendileri yaratırlar !

Tekinoktay:Dünyada hangi kulübün başkanlığını yapmak istesiniz ?
Hilmi Topaloğlu: Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Tekinoktay:Real Madrid Başkanı olsaydınız şu andaki takımı üzerine hangi 3 futbolcuyu alırdınız
Hilmi Topaloğlu: Nihat Kahveci, David Beckham, Emre Belezoğlu

Tekinoktay:Dünyada en çok tanışmak istediğiniz kişi kimdir?
Hilmi Topaloğlu: ABD Başkanı Bush

Tekinoktay: İyi bir Beşiktaşlı olduğunuz herkes tarafından biliniyor.Beşiktaş'ın bu sezonki şansını nasıl değerlendiriyorsunuz ?
Hilmi Topaloğlu: Yüzde Doksan Şampiyon olacağız. Temennim budur. . .

 

Evet Web sitemizde yayınlanmak üzere
çok sevgili ve değerli dostum Hilmi Bey ile yapmış
olduğum söyleşi böyle geçmişti.

Burada konuştuklarından bazılarını gerçek oldu.
Beşiktaş'ın Şampiyonluğu, Beckham'ın Real Madrid'e transfer olması gibi...

Kendisi göremeyecek de olsa yetiştirilmesinde emeği olan çocuklarımızın Real Madrid formasını giyeceği günleri bizler göreceğiz huzur içinde uyu Hilmi Bey . . .


   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hilmi Topaloğlu Anısına

 

Please disregard the text below, it is intended for the Internet Spiders/Robots Turk Futbolu, Dunya Futbolu Besiktas, Belediye, Baskanı, Yusuf Namoglu, Belediyeler, Turk Futbolu, futbolcular, antrenorler, Collina,Akmerkez, Turk hakemleri, D¸nya Kupası, Uefa, Istanbul, Ortakoy, Besiktas Belediyesi, Yusuf Namoglu, Belediye Baskanları, Namoglu, UEFA Delegesi, Futbol Hakemleri,Şike, Besiktas, Bjk, Teknik Direktorler, Bjk Besiktas, Belediye, Baskanı, Yusuf Namoglu, Belediyeler, Turk Futbolu, futbolcular, antrenorler, Collina,Akmerkez, Turk hakemleri, D¸nya Kupası, Uefa, Istanbul, Ortakoy, Besiktas Belediyesi, Yusuf Namoglu, Belediye Baskanları, Namoglu, UEFA Delegesi, Futbol Hakemleri,Şike, Besiktas, Bjk, Teknik Direktorler, Bjk