Fuat Yaman
Düşüncede
Devrim__________________________
Türk antrenörleri ve çarpıcı yorumları.
Yıllar boyu Türkiye’de yaygın bir anlayış hüküm sürdü. Hangi alanda olursa olsun, ”Türkler bu işi iyi yapamaz, iyi olan her şey yabancılar tarafından yapılmış ve yapılacaktır “, insanlarımız “adamlar bu işi biliyorlar; bizden hiçbir şey olmaz” anlayışının benimsemişlerdi. Daha sonraları vizyon sahibi, çalışkan insanlar özel teşebbüs alanlarında bu düşünceyi değiştirmek, yıkmak adına büyük mücadele verdiler. Konumuz tabi ki futbol. Futbolda öncelikle teknik adamlar, düşüncede devrim yaparak “bizde bu işi onlar kadar, hatta daha iyi yaparız” gerçeğini bilgi ve tüm donanımlarıyla insanlara sunmaya başladılar. Uluslararası platformda H.Serpil Tüzün‘le başlayan, Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş ile devam eden çıkış; ileriye güvenle, umutla ve beklentiyle bakmamızı sağlıyor. Teknik adamlarımız; bilgi ve birikimlerini yenileme, arttırma adına büyük çaba göstermekte, bunları da sporcularına aktarmakta. Futbolcular profesyonel anlayışı benimseme, mesleki saygı ve rekabete açılma konusunda kendilerinde var olan yetenekleriyle çok önemli mesafeler almışlardır.Medya göz önünde olan bu gelişmelere destek vermekte “şerefli yenilgileriyle avunma zavallılığının bitiğini bas bas bağırmaktadır: bu kadar olumlu gelişmeyi kaydetmeyen tek birim olarak yönetim anlayışından söz etmek mümkün. Günü kurtarma, kulübün geleceğini ipotek altına almış, vizyon sahibi olamama gibi önemli yetersizlikler devam etmekte. Küçük bir azınlığın başarılı olduğu (Bu kulüpler sorunsuz ve sürekli başarılıdırlar, zaten) bu birim yakın bir gelecekte olması gereken çizgiye geldiğinde Türk futbolu çıkış ivmesini hızlandıracaktır.
“Kibrit kutusu içinde takım yapma “ ilkelliğinden yeni yeni kurtulmanın dışında çok mesafe aldığını söyleyemeyeceğimiz bu birim adına olumlu söylenecek en önemli konu; Süper ligde 17 takımın başında yerli hoca olması. Onları, bu anlayışından ve uygulamasından çevirmek, cesaretlendirmek bizlere çok önemli sorumluluklar yüklemekte. Her gün gelişerek öğrenerek, kendine güvenerek ve en önemlisi, birbirimize SAYGI duyarak bu yükümlülüğün altından başarıyla çıkarız. Sevgiyle kalın.

 
Türk antrenörleri H.Serpil Tüzün‘le başlayan, Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş ile devam eden büyük bir çıkış içine girdiler.


Fatih Terim,Mustafa Denizli,Serpil Hamdi Tüzün,Şenol Güneş

 

 

 

Please disregard the text below, it is intended for the Internet Spiders/Robots  Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , futbolcular, antrenorler, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK siteleri,Turkish Football, Turkish players, football, trainers, football, coaches, Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK, Bjk Istanbul Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları,