20.12.2005

Beşiktaş'ta 1 seneyi aşkın kadro dışı bırakılan Okan Koç, maaşı olan meblağların ödenmemesi nedeni ilesözleşmesini tek taraflı feshederek
Beşiktaş'la olan bağlarını kopardı.

2003'te Beşiktaş'a yaklaşık 3 milyon dolar ve aralarında Ali Cansun'un da bulunduğu 3 genç oyuncu karşılığında Beşiktaş'a maloan
Özellikle İstanbul'da Trabzonspor'a karşı 5-0 lık galibiyette sahanın yıldızı olan Okan daha sonra
Londra'da Chelsea zaferinin kahramanlarındandı.

İtalyanların uzun süre takip ettikleri yıldız.

Roma'da Lazio karşılaşmasında da sahanın en iyi oyuncusu olarak İtalyan basınından tam not almıştı.

Bu sezon başında maç başına 15 milyara yeniden Beşiktaş'a imza atmıştı.
Ancak bilinmeyen nedenler ile takıma giremeyen genç oyuncu:

Galatasaray'la prensip anlaşmasına vardı.

 

22.12.2005 12:42

BEŞİKTAŞ KULUBÜ RESMİ AÇIKLAMASI

Bugün bazı gazetelerde, futbolcumuz Okan Koç'un 900 milyon TL'lik alacağının ödenmemesi üzerine sözleşmesini feshettiği yönünde haberler yer almaktadır.
Bilindiği gibi Okan Koç geçen sezondan bu yana, sözleşmesi devam etmesine rağmen, Futbol A Takımımız'ın içinde yer almayan bir oyuncudur.
Özel hayatındaki düzensizlik ve disiplinsiz davranışları sebebi ile geçen sezon Konyaspor ve Ankaragücü takımlarına kiralık olarak gönderilmiş olan futbolcu iki kulüpte de, takım içinde sebep olduğu problemler nedeni ile henüz sözleşme süresi dolmadan kadro dışı bırakılmıştır. Futbolcu, sezon başından itibaren A Takım'dan ayrı olarak çalışmalarını sürdürmüş ancak profesyonellik dışı davranışlarının devam etmesi sebebi ile A takımı ile antrenmanlara çıkması Yönetimimiz tarafından uygun görülmemiştir.
Geçen sezon futbolcunun kiralık olarak verilmiş olması ve bu sezon başında kendisi ile imzalanmış olan tamamı maç başına ücretli yeni sözleşme sayesinde, Okan Koç ile 20 Haziran 2003 tarihinde imzalanmış olan 30.06.2006 bitiş tarihli sözleşmesi uyarınca hiç maç oynamasa dahi tahakkuk etmesi ve futbolcuya ödenmesi gereken 800,000,000,000.-TL garanti ücretten tasarruf edilmiş olup, futbolcunun sözleşmesini feshetmesi Kulübümüz'ün bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir ve herhangi bir maddi zarara yol açmamıştır.
Kamuoyunun bilgilerine
BEŞİKTAŞ JK

Hatırlanacağı ,üzere Haziran Ayında Galatasaray Kulübü Okan Koç'u almak için Beşiktaş kulübüne yaklaşık 300 Milyar Lira ödemek üzere transfer teklifinde bulunmuştu.

Beşiktaş Futbol Şubesi Sorumlusu bu transferi doğrulamış ancak rakipleri olan Galatasaray'a bu oyuncuyu satmayacaklarını açıklamıştı

 

VE . . . .

26 Aralık 2005, 12:18
Beşiktaş ile olan sözleşmesini geçtiğimiz günlerde fesheden Okan Koç, Galatasaray ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki merkezinde basına kapalı imza töreninden sonra bir açıklama yapan Okan Koç, Türkiye'nin 4 büyük takımından birine geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, ''23 yaşımda, 30-35 yaşın tecrübesine sahibim. Avrupa'da birçok başarıya imza atmış bir takıma geldim. Buraya geldiğim için çok mutluyum'' dedi.

Okan, bundan sonra Galatasaray için elinden gelen her şeyi yapacağını vurgulayarak, ''Artık, 'Başarısızlık' diye bir kelime kullanmak istemiyorum. Bir tek antrenman eksiğim var. Onu kapattığımda tecrübem ve hırsım ile çok başarılı olacağıma inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının ''Eski Okan geri dönecek mi?'' şeklindeki sorusunu genç futbolcu, ''Eski okan geri dönecek, daha da iyi olacak. Sonuçta tecrübe kazandım. Bundan sonra her şey daha iyi olacak. Daha iyi bir Okan izleyeceksiniz'' diye yanıtladı.

Okan Koç, Galatasaray ile ilgili bir anısını da anlattı. Milli takımla yurt dışına bir seyahata gittiklerini ifade eden Okan, ''Orada, üzerimizde Türk bayrağını gören kişiler 'Galatasaray mısınız?' diye sormuşlardı. Ben de bununla gurur duymuştum'' ifadesini kullandı.

-TULUN: ''ABİSİ OLARAK ONA YARDIMCI OLACAĞIM''-

Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun, Okan Koç'un bugünden itibaren Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu vurgulayarak, ''Futbolculuk kalitesi herkesce malum olan genç arkadaşımızın, milli takıma kadar yükseleceğinden hiç şüphem yok'' dedi.

Okan Koç'un başarılı bir şekilde sahalara dönmesinin Galatasaray ve Türk futbolu için kazanç olacağını ifade eden Tulun, ''Allah yardımcısı olsun, elimiz yakasında. Türk futboluna ve Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet etmesi için, başarması için bir ağabeyi olarak kendisine yardımcı olacağım'' diye konuştu.

<<<<<<OKAN KOÇ KİMDİR >>>>>>

 
<<<<<< OKAN
KOÇ GOOOL >>>>>>