Adnan Dinçer, İlhan Durusoy, Beşiktaş Fulya Projesi, Beşiktai, Drpiç, Esra Kahraman, Fatih Doğan, fulya, Fulya Projesi, Hürser Tekinoktay, ismail ünal, Modakartalları, Rıdvan Akar, süleyman seba, Süleyman Seba Sonrası Beşiktaş, Seba, Seba Sonrası Beşiktaş, Sinan Vardar, Yalçın Karadeniz, yıldırım demirören, Zapotocny
 

11 şubat 2009

Süleyman Seba Sonrası Beşiktaş Paneli

"Seba Sonrası Beşiktaş" Paneli

Modakartalları tarafından düzenlenen ``Süleyman Seba sonrası Beşiktaş`` paneline katılım oldukça fazlaydı. Gazeteci Esra Kahraman'ın yönettiği panelde konuşmacı olarak katılan Sinan Vardar, Fatih Doğan, Rıdvan Akar, Adnan Dinçer ve Hürser Tekinoktay çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Modakartalları Başkanı Masis Kuyumcu, Panel öncesi yaptığı açıklamada ``Beşiktaş`ın Süleyman Seba dönemi ve öncesinde, karşılaştığınız zaman önünüzü ilikleyeceğiniz başkanları vardı, Ancak Süleyman Seba sonrası bu tip Başkanlar gelmiyor`` dedi.

Panelde ilk konuşma sırasını alan Eski yönetici Sinan Vardar, ``Beşiktaş`ta yanlış giden şeyler var. 20 milyon Euro ya Zapotocny ve Sivok alınıyor ardından sadece top kesme özelliği olan Ernst`e 8 milyon veriliyor. Bunun yanında Batuhan`lar, Emre Özkan`lar, Aydın`lar harcanıyor.

Ben yönetime girdiğimin üçüncü ayında toplantıda Başkandan söz aldım, o dönemlerde Mustafa Doğan`ları, Ailton`ları transfer ediyorlardı, bakın Sayın Başkan biz bu kafada gidersek 200 milyon Euro borç ile bu işi bırakırız bizi de İnönü`de döverler dedim, ama kimseye dinletemedim`` dedi. Sinan Vardar`a Geçen yıl mali genel kurulda yönetimi ibra etmiştiniz, bu senede edecek misiniz? sorusuna `` Ben geçen mali kurulda ibra ettim ve edilmesi gerektiğini savundum, orda gösterilen stat projesi her Beşiktaş`lıyı heyecanlandırdığı gibi beni de heyecanlandırdı.

Ancak mayısta kazma vurulacak denilmesinin üzerinden nerdeyse 1 sene geçti, ne kazma var ne inşaat. Bu yüzden bu sene ben ibra etmeyeceğim fakat çocuklarıma ibra edin veya etmeyin demem`` dedi. Beşiktaş`ta neden yeni başkan adayları çıkmıyor sorusuna, Vardar gülümseyerek ``4 gün daha sabredin mali kongrede yeni bir başkan adayı çıkacak`` yanıtını verdi

Panele katılan konuşmacılardan Adnan Dinçer ``Beşiktaş`ta fırtına öncesi bir sessizlik yaşanıyor, fırtına başlamadan önce ensenize bir damla su gelir, önlem almazsanız bu su damlası sonra sel olur boğulur gidersiniz. Beşiktaş`a bir devrim gerek, devrimi yöneten koltukta oturanlar bu yerleri maalesef hak etmiyorlar.

Süleyman Seba döneminde yaşanan başarıların hepsi kendi altyapımızdan yetişen oyuncularla elde edildi. Şimdi bakıyorsunuz yetiştirip gönderen bir kulüp görüntüsünden çıkıp, yüksek paralara hazır futbolcular transfer eden bir kulüp görüntüsü çiziyoruz. Beşiktaş`ta çöküş Samsun maçıyla başlamıştır, o maçta üzerimize bir ağ atıldı, ve hala o ağ içinde çırpınıp duruyoruz`` dedi.

Gazeteci Fatih Doğan konuşmasında ``Beşiktaş`ın içinde neler oluyor anlamak mümkün değil. Ben Süleyman Seba döneminde çıraklığımı tamamladım. Ondan aldığımız terbiye ile yetiştim. Şimdi bir bakıyoruz ezeli rakiplerimize bile söylemememiz gereken şeyleri artık birbirimize söylemeye başladık.

Bir bakıyorsunuz kongre üyeleri ibra etmediler diye hain oluyorlar, düşman oluyorlar, biz gazeteciler yönetime muhalif yazılar yazdığımız için satılmış oluyoruz. Kendi içimizde birbirimizi yer hale geldik. Bana kalırsa bu gidişatın başlangıcı değişim diye diye 1996 senesinde başlamış, 1998 senesinde alev almıştır. Biz Fulya projesini yazdık çizdik, ne oldu Beşiktaş kazandı.`` dedi.

Hürser Tekinoktay konuşmasına "Süleyman Seba hakkında söylenecek çok şey var ama söylenecek her şeyi az önce Baba Hakkı'nın Süleyman Seba'yı alnından öperken görüntüleyen resmi her şeyi söyledi" dedikten sonra hakkında çok spekülasyonlar olan Fulya Projesiyle ilgili barkovizyon sunumu ile konuşmasına devam etti.

Barkovizyon sunumunda Aşçıoğlu firmasıyla Beşiktaş kulübü arasında yapılan anlaşmanın paylaşımları hakkında bilgi veren Tekinoktay `` Beşiktaş Fulya projesi konusunda zarar etmiştir.

Büyükşehir belediyesinde Fenerbahçe taraftarı çalışan birinin ihbarı bazı gerçekleri ortaya sermiştir. Beşiktaş`ın yüzde 67lik payı yerin altından yani otoparklardan verilmiştir.Bir anlamda yerin altında % 80 yerin üstünde neredeyse % 20 alınmıştı! . İşin daha da vahimi gelen mesajda Beşiktaş kulübüne Beşiktaş belediyesi tarafından hibe edilen 2000 metre karelik yerden söz edilmiştir.

Daha sonra bu yerin hibe değil satıldığına istinaden bilgiler geldiği ama Beşiktaş paramız yok gerekçesiyle ihaleye girmeden alamadığı anlaşılmıştır. Yönetici İlhan Durusoy ve Divan Başkanı Yalçın Karadeniz`de bizlere bu arsayı Beşiktaş`ın parası olmadığından dolayı almadığını söylediler. Bizlerde kendilerine nasıl paranız olmaz, Drpiç için 2 milyon Euro`ya anlaşılıp iş olmayınca 100 bin Euro'luk Gordon`u almaya paranız var ama dedik. Daha sonra bu soruyu Yaşar Aşçıoğlu`na sorduğumuzda Beşiktaş o arsayı parası olmadığı için alamadı demesi bizim çok ağrımıza gitti.

O arsa 2000 metre kareydı ve Aşçıoğlu firması bunu inşaatına 4000 metrekare olarak kullandı, bunu karşılığında Beşiktaş`a 2milyon dolar ve 98 metrekare bir daire verildi. Bu mudur 4000 metrekarenin karşılığı`` dedi. ``Beşiktaş bu inşaatın ihalesini 16 kat olarak açtı, daha sonra 12 kat daha eklendi ve 28 kata çıkarıldı ( tesisat katları dahil) ve inşaat 36 kat olarak tamamlandı. Bu ihale 16 kat sonrası alınan izinlerden sonra tekrar yapılmalıydı, ilk ihaleye giren firmalar bu şartla girmediler ki ihaleye.

Bu inşaatın durdurulması için mahkemeye başvurduk, ve kazandık. Daha sonra Beşiktaş kulübü bir üst mahkemeye gitti, mahkeme kararı reddetti. Şu an Fulya binaları kaçaktır. Kaçak inşaat kötümüdür? değildir, çünkü İstanbul`un yüzde 70 i kaçak binalarla dolu. Mahkemenin bu kararı Yıldırım Demirören`in avantajınadır.

Çeker Aşçıoğlu firmasını yeniden pazarlığa oturur. Burası Beşiktaş Kulübü lehine yasallaştırılmalıdır. Aleyhine değil !
Bu yüzdenmi bir an önce açılış töreni yapılıp, bazı şeylerin üstü kapatılmak mı isteniyor.`` dedi.

Biz herkesin hakkını almasını istiyoruz. Müteahhitte hakkını alsın, kamuda, Beşiktaş Kulübü de.
Tekinoktay`a gelen Fulya ihalesinde yaşananları yönetimin basiretsizliğimi yoksa art niyet olarak mı görüyorsunuz sorusuna ``bunu cevaplamak için insanların mali yapılarını incelemek lazım,hesaplarını kontrol etmek lazım, benim böyle bir imkanım olmadığından bunu bilemem ama istenirse bu ortaya çıkar`` dedi.
 

Daha önce panel ile ilgili yayınladığımız davet özeti >

 

Türk Futbolu

Yazarlar | Özel Futbol Dosyaları | Futbol Videoları | Futbol Haberleri

Canlı Radyo Yayını ve Konuşamadıklarımız | Dünya Kupası Özel

 Çok Özel Röportajlar | Tekinoktay Özel | 2007 Yılı Oskarları

Uydu Maç Yayınları

 

Diğer Videolar için Tıklayınız...Spor Servisi

 


Efsaneyi Kos Adası'nda yaşayın

 

Hot Affiliates Reklamları

 

Samui Adası

Dünyanın en güzel adası Samui.

Samui adası

 

 

En Ucuz Tatil

5 gece 6 gün
sadece 99 ytl.

99 ytl tatil

 

 

Maldivler

Dünyann en güzel tropik balayı adası.

Maldivler

 

 

Kos Adası

Hipokrat'ın adası Kos sizleri bekliyor.

Kos adası
 

 

İspanya Turları

Barcelona, Madrid, Valencia, Sevilla.

İspanya turları
 


Bulgaristan

Avrupa'nın yeni
eğlence merkezi...

Bugaristan turları

 

 

Sofya

Avrupa'nın yeni
eğlence merkezi.

Sofya otelleri

 

 

Full Moon Party

Dünyanın en güzel sahilerinde eğlence. Full Moon Party
 

 

Tropik Adalar

Dünyanın en güzel tropik adaları.

Tropik adalar

 

 

Phuket Balayı

Phuket Adası ve balayı tatili.
Phuket adası

 

 

Santorini Balayı

Dünyanın en güzel balayı adası.

Santorini adası
 

 

Balayı Turları

Dünyanın en güzel köşelerinde balayı.

Balayı
 

 

Bayi Gezileri

Bayi Gezileri...
Teşvik gezileri.

Bayi gezileri
 

 

Tatil Alternatifleri

Turizm ve Seyahat hakkında her şey.

Turizm Tatil Seyahat
 

Bu sitede reklam ver