Futbol Projeleri
Futbol Projeleri...Proje...Futbol ve Bilim...Projeler

Muhittin İnceelgil
MI 11 Project ( futbol Projesi)______

MI 11 Proje Futbol;

MI 11 Futbol Projesinde;
Futbolcuların birebir yaşadıkları zaman dilimlerini ve o zaman süreçlerinde neler hissedip gördüklerini, kendilerinin, diğer oyuncularının ve genelde Teknik Adamların gözünden görmeyi amaç edinen , bununda sporcu eğitimine katkı olarak geri dönmesini amaçlayarak hazırlanmıştır.

 

MI 11 Futbol Projesi içeriği;

Proje elemanları ;

1-Mikro telsiz kameralar ( 11 adet )
2 -Futbolcunun baş bölgesine kamera adaptasyonunu sağlayan sabitleme aparatı
3- Bigisayar
4- Özel görüntü destekleme programı


MI 11 Futbol Projesi işleyişi

Antreman öncesi antremana katılacak tüm futbolcular; içerisinde mikro telsiz kameraların bulunduğu sabitleme aparatlarını baş bölgesine takarlar. Bu özel yapım sabitleme aparatları aktivitasyonu engellemeyecek kadar küçük ve standart tasarım yapılarıdır.

Projede, Futbolcu tarafından bu aparat takıldığında; saha kenarındaki  teknik adamlar bilgisayar ekranından her bir futbolcuyu aynı anda olmak şartıyla takip edebiliyorlar.

Bu takipte bireyin;  net görme -algılama  açısı olan 57 dereceden çok daha fazla olan bir açı değeriyle,(90 derece ) futbolcu tarafından neler görülüyorsa ;
neler görülemiyorsa ;
neler duyuluyor ;
neler duyulamıyorsa;
hepsini HİSSEDİP - ALGILAYABİLİR bu bilgisayara her bir futbolcu için kayıt edebilir. Antreman sonrasındaki eğitim çalışmalarında da kullanabilir.

Sistemin ses algılama yapısından yola çıkarak solunum hızlanma süreçlerini belirleyebilirsiniz.

Oyun esnasındaki sözlü tepkilerin dozajını daha net duyabilirsiniz. ( psikolojik değerlendirme için )

 Topu futbolcunun ayağından neden o kadar fazla açtığını ve o sırada sağdan gelen rakip oyuncunun pozisyonunu hem futbolcunun kendi kamerasından ona izlettirebilir  hem de kendisine pas atmasını bekleyen  arkadaşının kamerasından onun ilgili zamanda nasıl göründüğünü ilgili futbolcuya gösterip aynı anda değerlendirme yapabilirsiniz.
.
Projenin tezi şu iki ifadede gizli

1) Kökeni futbol oyunculuğuna dayansa bile; hiçbir teknik direktör, antremanda, futbolcusunun kafa topuna çıkışı esnasında; neyi, nasıl gördüğünü - veya - görmediğini; duyduğunu - veya - duymadığını ve beyninin ne ölçüde sarsıldığını empatik süreçte (sahanın kenarından birebir futbolcunun o an hissettiği gibi anlayaman  HİSSEDEMEZ .....)

2) Hiçbir futbolcu; antreman sonrasında, o kafa topuna çıktığı esnada, neyi, nasıl görüp görmediğini; duyup, duymadığını ve o sarsıntıyı DETAYLARI ile hatırlayamaz.

Türk futbolu ; FUTBOLCULARI VE TEKNİK ADAMLARIYLA birlikte futbolun  birebir yaşandığı anları çok iyi gözlemleyip kayıt edemediği ve bu verileri; analiz ve yorumları eşliğinde eğitim amaçlı kullanamadıkları için daha iyi bir yerde değildir.
İşte size kullanma fırsatı ..........................
Proje Onay No Proje Onay No: 05464

Muhittin İnceelgil
Bir Eğitim Uzmanı olan Muhittin İnceelgil'in ürettiği 11. Projedir
MI 11 .
1972 de Eskişehir de doğmuş İlk - Orta ve Lise dönemini Eskişehir de tamamladıktan sonra Konyada Turizm Otel İşletmeciliği üzerine eğitim almıştır.
Özel sektörde bir dönem yöneticilik yaptıktan sonra Anadolu Üniversitesine bağlı Şile Eğitim Araştırma Merkezinde Eğitim Uzmanı olarak görev yaparak  bazı yerel ve ulusal televizyonlarda yardımcı yönetmenlik alanında çalışmalarda bulunmuşdur.. Halen  T.C. Turizm Bakanlığına Bağlı İzmir Özer Türk Turizm Eğitim Merkezinde Eğitim Uzmanı olarak görev yapmaktadır.


Uzun bir dönem Empati ve bireysel yaşamda Empatik süreçlerle ilgili araştırmalarını ;  özellikle televizyon dünyasında çalıştığı süreçde;edindiği  görüntüleme tekniklerini birleştirerek
 MI 11 adlı Proje hazırlayıp yaratmıştır ....

 

Bulgaristan Turu

Sofya, Varna, Burgas, Plovdiv
www.btc-bg.com

Yunan Adaları

Kos, Rhodos, Symi, Mykonos,Santorini
www.yunanadalari.org

Samui Adası

Dünyanın en güzel adasında tatil
www.holidayinsamui.com

Hot Affiliates Reklamları

 

Bu sitede reklam ver

 

 

Hot Affiliates Reklamları

Balayı

Phuket, Bali, Samui, Maldivler, Şeyseller, Kanarya Adaları, Roma, Bora Bora
www.wts.com.tr

Tatil

5 gece 6 gün en ucuz tatil sadece 99 ytl...
www.hot-holiday.com

Yunan Adaları

Kos, Rhodos, Symi, Mykonos, Santorini
www.wts.com.tr

Samui Adası

Dünyanın en güzel adası seçilen Samui de tatil eğlence ve balayı.
www.holidayinsamui.com

Bu sitede reklam ver

 

 

 

 

 

Futbol Projeleri
Futbol Projeleri...Proje...Futbol ve Bilim...Projeler